Skip to content

Sacred Space: Historie z życia w medycynie

2 lata ago

662 words

Odnotowano ponowne zainteresowanie narracjami pacjentów, o których opowiadali ich lekarze. Te opowieści o chorobach, często bolesne w opowiadaniu, ujawniają wiele o naturze cierpienia doświadczanego przez pacjentów i przez lekarzy, którzy się nimi opiekują. Podejrzewam, że ponowne skoncentrowanie się na historiach poszczególnych pacjentów jest częściowo odpowiedzią na sposób, w jaki medycyna ewoluowała w ciągu ostatniego ćwierćwiecza. Eksplozja informacji naukowej, która w końcu pozwala nam zrozumieć i leczyć choroby na podstawie patofizjologii komórkowej i molekularnej, doprowadziła jednocześnie do formy redukcjonizmu, która koncentruje się na wspólnych cechach choroby, a nie na wyjątkowych cechach choroby. choroba pacjenta. Wydaje się, że strata, jaką mieli zarówno lekarze, jak i pacjenci w tej ewolucji, nadała nową wartość i znaczenie narracjom pacjentów i ich lekarzy. Sacred Space: Historie z życia w medycynie opisują karierę Clifa Cleavelanda, lekarza, który ćwiczył przez większość swojej kariery w Chattanooga w stanie Tennessee. Zaczyna własną narrację z oświadczeniem: Kosztuję moich rodziców trzydzieści siedem dolarów i pięćdziesiąt centów, co jest oskarżeniem szpitala LaGrange w Georgii za pracę i dostawę oraz kilka dni pokoju i wyżywienia dla mojej matki i dla mnie. To było w 1936; ukończył studia na Uniwersytecie Duke a, studiował na Uniwersytecie w Oxfordzie jako stypendysta Rhodesa, otrzymał dyplom medyczny na Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa, a także odbył medyczne szkolenie w szpitalu uniwersyteckim Vanderbilt. Nie ma wiele do powiedzenia na temat ucisków jego rygorystycznego treningu medycznego lub jego wysiłków, by poradzić sobie z biurokratycznymi wtargnięciami ekonomii opieki zdrowotnej. A jednak, jak napisał mój ojciec w niepublikowanym pamiętniku, gdzie jest opowieść, która maluje prawdziwy obraz, który nie jest wart czytania.
W serii wrażliwych winiet i historii, które opisują jego karierę od szkoły medycznej do jego obecnej praktyki medycznej, dr Cleaveland maluje prawdziwy obraz świętej przestrzeni , krąg opieki nad którego centrum jest strasznie chorego lub zranionego faceta śmiertelny i lekarz. Wiele narracji, opisujących pacjentów z nieustannymi problemami, takimi jak depresja, trudny do opanowania ból głowy lub ciężkie nadciśnienie oporne, obejmuje wiele okresów i jest sformułowana przeciwko Cleavelandowi, który rozumie ważne aspekty życia swoich pacjentów, które mogą być ujawnione dopiero po latach. zaufanie, lub w jednym przypadku, tylko w dzienniku pozostawionym mu po śmierci pacjenta. Mówiąc o pacjentce, której historia zaczęła się od znalezienia guzka na dolnej szczęce i zakończyła się wizytami w jej domu, gdy umierała na raka, zauważył,
Zacząłem rozumieć błędne przekonanie, że jako lekarz przechodzę historię . Raczej biorę historię mojego pacjenta, czasami sekwencyjnie, czasami w rozproszonych, niemal przypadkowych segmentach. Ta historia, jeśli honorowana czasem i prywatnością, definiuje natychmiastową chorobę lub problem, nie jako izolowane nieszczęście, ale jako część ciągłości doświadczenia. Ta historia przemawia do marzeń i lęków, do żalu i radości wyjątkowej osoby.
Komentuje uporczywą i niezachwianą świadomość wspólnej ludzkości, która w końcu rozpuszcza wszystkie bariery podczas mówienia i słuchania siebie nawzajem .
Zauważyłem, że formułuję własną diagnozę różnicową, opisując niektóre z chorób prezentowanych przez pacjentów w jego praktyce Niektóre z krótkich historii przypadków, na przykład ucznia z zatruciem talem, reprezentują pracę detektywa medycznego, która spowodowałaby zazdrość Bertona Roueché lub Sir Arthura Conana Doyle a. Jego dotyk jest niezmienny, a wiele historii pozostawia wiele do życzenia; Cleaveland ma głęboki szacunek dla świętej przestrzeni swoich pacjentów. Te historie z życia człowieka, który jest oddanym, wrażliwym lekarzem, mają wiele do powiedzenia na temat tego, co oznacza doskonała opieka dla pacjentów, ale równie często mają wiele do powiedzenia lekarzom o wyjątkowych nagrodach z opieki nad pacjentem. To są wiadomości dla nas wszystkich.
Jerome Lowenstein, MD
New York University Medical Center, Nowy Jork, NY 10016

[przypisy: flexagen, bikalutamid, anakinra ]
[podobne: uniben ulotka, dentica siedlce, krac jasienica ]

0 thoughts on “Sacred Space: Historie z życia w medycynie”

  1. [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: bezpieczne modelowanie ust[…]