Skip to content

Wlew euglycemiczny w niskiej dawce rekombinowanego ludzkiego czynnika wzrostu podobnego do insuliny I szybko hamuje zwiększone na czczo pulsacyjne wydzielanie hormonu wzrostu u ludzi.

2 lata ago

148 words

W celu określenia, czy insulinopodobny czynnik wzrostu I (IGF-I) hamuje wydzielanie hormonu wzrostu (GH) u człowieka, rekombinowany ludzki IGF-I (rhIGF-I) podawano przez 6 godzin przy 10 mikrogramów kg -1. podczas cęgów euglikemicznych u 10 zdrowych mężczyzn, którzy byli głodzeni przez 32 godziny w celu zwiększenia wydzielania GH. Sól fizjologiczna była infuzowana podczas identycznego drugiego przyjmowania jako kontroli. W wyniku infuzji rhIGF-I całkowite i wolne stężenia IGF-I wzrosły odpowiednio trzy- i czterokrotnie. Średnie stężenia GH spadły z 6,3 . 1,6 do 0,59 . 0,07 mikrograma / litr po 120 minutach. Wskaźniki wydzielania GH, obliczone algorytmem dekonwolucji, zmniejszyły się o 1/2 16,6 min i pozostały po tym stłumione. Tłumienie szybkości wydzielania GH nastąpiło w ciągu 60 minut, gdy całkowite i wolne stężenia IGF-I były odpowiednio 1,6-krotne i 2-krotnie wyższe od poziomów podstawowych, a podczas gdy szybkości wlewu glukozy były <1-mumol.kg-1.min-1. Podczas infuzji roztworu soli stężenie wydzielania GH pozostawało podwyższone. Infuzja rhIGF-I zmniejszyła masę wydzielanego GH na impuls o 84% (P <0,01) i liczbę wykrywalnych impulsów wydzielniczych GH o 32% (P <0,05). Osoczowa insulina i glukagon spadły do prawie niewykrywalnych poziomów po 60 min rhIGF-I. Beztłuszczowe kwasy tłuszczowe, beta-hydroksymaślan i acetooctan pozostawały niezmienione przez pierwsze 3 godziny rhIGF-1, ale następnie zmniejszały się do 52, 32 i 50% poziomów obserwowanych podczas solanki. Wnioskujemy, że wzmocnione na czczo wydzielanie GH jest szybko tłumione przez wlew euglikemiczny małej dawki rhIGF-I. Ten efekt rhIGF-I prawdopodobnie jest pośredniczony przez receptory IGF-I niezależnie od insulinopodobnych działań metabolicznych. [patrz też: twój uśmiech dzierżoniów, wojmir, empiria gniezno ]

0 thoughts on “Wlew euglycemiczny w niskiej dawce rekombinowanego ludzkiego czynnika wzrostu podobnego do insuliny I szybko hamuje zwiększone na czczo pulsacyjne wydzielanie hormonu wzrostu u ludzi.”