Skip to content

Płyn puchlinowy u pacjentów z rakiem jajnika u człowieka zawiera czynniki wzrostu niezbędne do wewnątrzotrzewnowego wzrostu ludzkich komórek gruczolakoraka jajnika.

2 lata ago

215 words

Ludzki rak jajnika, główna przyczyna zgonu z powodu złośliwości ginekologicznej, ma tendencję do pozostawania zlokalizowanym w jamie otrzewnowej do późnej fazy choroby. W ustabilizowanej chorobie płyn puchlinowy gromadzi się w jamie otrzewnej. Wcześniej wykazaliśmy, że ten płyn puchlinowy jest silnym źródłem mitogennej aktywności in vitro, w tym co najmniej jeden unikalny czynnik wzrostu. Obecnie donosimy, że ludzka linia gruczolakoraka jajnika, HEY, może być indukowana do wzrostu wewnątrzotrzewnowego u myszy z niedoborem immunologicznym w obecności (23/28 myszy), ale nie w przypadku braku (0/21 myszy) płynu puchlinowego u pacjentów z rakiem jajnika. Płyn puchlinowy od pacjentów z łagodną chorobą nie miał podobnego wpływu na wzrost komórek śródotrzewnowych HEY (1/15 myszy). Po ustaleniu guzów przez wstrzyknięcie egzogennego płynu puchlinowego, mogą one rozwijać się w nieobecności dodatkowych zastrzyków płynu puchlinowego. Myszy ostatecznie rozwinęły płyn puchlinowy, który zawierał silną aktywność czynnika wzrostu, co sugeruje, że nowotwory ostatecznie wytworzyły autologiczne czynniki wzrostu. Ten nagi model myszy zapewnia system do badania działania czynników wzrostu raka jajnika na wzrost guza in vivo i do oceny przedklinicznych, terapeutycznych podejść zaprojektowanych w celu przeciwdziałania aktywności tych czynników wzrostu.
[przypisy: twój uśmiech dzierżoniów, dentica siedlce, anabo zielona góra ]

0 thoughts on “Płyn puchlinowy u pacjentów z rakiem jajnika u człowieka zawiera czynniki wzrostu niezbędne do wewnątrzotrzewnowego wzrostu ludzkich komórek gruczolakoraka jajnika.”