Skip to content

Pozakomórkowa akumulacja silnie bakteriobójczych bakteriobójczych / zwiększających przepuszczalność białek i p15 w ewoluującym sterylnym króliczym otrzewnej wysięku zapalnym.

2 lata ago

157 words

W jakim stopniu rola obrony białek i peptydów PMN związanych z granulkami nie obejmuje działań pozakomórkowych. Aby odpowiedzieć na to pytanie, przeanalizowaliśmy aktywność przeciwbakteryjną płynu pozbawionego komórek (puchlinowego) (AF) uzyskanego z sterylnych glikogenowych sterylnych zapalnych wysięków otrzewnowych królika, w których> 95% akumulujących się komórek to PMN. AF, ale nie w osoczu zbieranym równolegle, wykazuje silną aktywność wobec opornych na surowicę bakterii Gram-ujemnych i Gram-dodatnich. Całkowita i swoista aktywność przeciwbakteryjna AF wzrasta w ciągu pierwszych 12 godzin po wstrzyknięciu glikogenu równolegle z napływem PMN. Maksymalnie> 99% 10 (7) kapsułkowanych Escherichia coli i Staphylococcus aureus ginie w 30 min / ml AF. Neutralizujące przeciwciała przeciwko białku bakteriobójczemu / zwiększając przepuszczalność (BPI) PMN znoszą aktywność AF w stosunku do kapsułkowanych E. coli, ale nie mają wpływu na aktywność wobec gronkowców. Jednak samo BPI (około mikrogram / ml w AF) może odpowiadać tylko za

0 thoughts on “Pozakomórkowa akumulacja silnie bakteriobójczych bakteriobójczych / zwiększających przepuszczalność białek i p15 w ewoluującym sterylnym króliczym otrzewnej wysięku zapalnym.”