Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra14/ftp/liv-art.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Tinea Barbae: Man and Boxer – LIV ART poradnia psychologiczna
Skip to content

Tinea Barbae: Man and Boxer

2 lata ago

744 words

Wizerunki grzybicy barbae u mężczyzny, dostarczone przez Glasera i Riordana (wydanie z 12 marca), towarzyszy zdjęciem psa mężczyzny, który na pierwszy rzut oka wydaje się mieć psiego odpowiednika stanu skóry swojego pana. Uszkodzenie na psie jest jednak o wiele bardziej prawdopodobne, że jest to zapalenie mieszków włosowych Staphylococcus intermedius lub prawdopodobnie infekcja Malassezia pachydermatis. Chociaż odmiana Trichophyton mentagrophytes mentagrophytes została wyhodowana ze zmiany skórnej mężczyzny, nie podano wyników laboratoryjnych dla psa. Pies może, ale nie musi być nosicielem dermatofitu, który mógł zostać nabyty przez kontakt z zarażonymi włosami lub skalą od innych zwierząt (szczególnie gryzoni), w glebie lub na fomitach.2
Również w odniesieniu do zoonotycznej infekcji M. pachydermatis, redakcji z zoonozom szpitalnym, autorstwa Marcusa i Marcusa (wydanie z 12 marca), 3 stwierdza: Wszystkie zakażone psy powinny być leczone w celu wyeliminowania domniemanego pochodzenia infekcji . może to nie być realistyczne podejście do kontroli zakażenia M. pachydermatis, ponieważ organizm jest częścią normalnej flory skóry u psów. Chociaż jest on związany z zapaleniem ucha i zapaleniem skóry u psów, może również występować na skórze u pozornie normalnych psów.
Melissa Behr, DVM
New Mexico Veterinary Diagnostic Services, Albuquerque, NM 87196-4700
Thomas P. Lewis, II, DVM
Klinika Dermatologii dla Zwierząt, Albuquerque, NM 87110
3 Referencje1. Glaser DA, Riordan AT. Tinea barbae: człowiek i bestia. N Engl J Med 1998; 338: 735-735
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
2. Scott DW, Miller WH, Griffin CE. Dermatologia drobnych zwierząt Mullera i Kirka. 5 ed. Filadelfia: WB Saunders, 1995: 333-5.
Google Scholar
3. Marcus LC, Marcus E. Zoonozę jednoosiową. N Engl J Med 1998; 338: 757-759
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
Będąc posiadaczem boksera, niezależnie przebadałem siedmiu innych właścicieli boksu na temat właściwej identyfikacji psa pokazanego na obrazach w medycynie klinicznej. Wszyscy zgodziliśmy się, że pies okazał się bokserem, a nie mastifem.
Ponadto, skąd wiadomo, że tak naprawdę był to przypadek antropozoonozy. Istnieje wiele przykładów zooanthroponosis (infekcji przenoszonych z ludzi na zwierzęta), zwłaszcza zakażeń z udziałem dermatofitów.1,2
Gary W. Barone, MD
University of Arkansas for Medical Sciences, Little Rock, AR 72205
2 Referencje1. Jacobs PH. Dermatofity, które zakażają zwierzęta i ludzi. Cutis 1988; 42: 330-331
Web of Science MedlineGoogle Scholar
2. Scott DW, Horn RT Jr. Zoonotyczne dermatozy psów i kotów. Vet Clin North Am Small Anim Pract. 1987; 17: 117-144
Web of Science MedlineGoogle Scholar
Chcielibyśmy poprawić błąd w artykule Images in Clinical Medicine. Ta bestia została zidentyfikowana jako mastif byka. Przedstawiony obraz przedstawia boksera, rasę, której standard został po raz pierwszy przyjęty w Niemczech w 1902 roku. Cytując wczesnego miłośnika tej rasy, bokser jest tym, kim jest, a nie dlatego, że wygląda tak, jak powinien. To stwierdzenie odnosi się do łagodnego charakteru zwierzęcia pomimo jego zadziornych rysów twarzy Pies na obrazie jest tym, kim jest – mianowicie bokserem, a nie mastifem, jak twierdzą autorzy.
Marc J. Kahn, MD
Chris M. Kahn, RT
Tulane University School of Medicine, Nowy Orlean, LA 70112
Odniesienie1. Putnam A. Boxer. W: Kompletny bokser. 3 ed. Nowy Jork: Howell Book House, 1969: 245-52.
Google Scholar
Odpowiedź
Dr Glaser odpowiada:
Do redakcji: Doceniam wgląd dostarczony przez dr. Behr i Lewis dzięki doskonałej diagnostyce różnicowej w weterynarii. Tinea barbae u ludzi jest zakażeniem zoofilnym, zwykle pochodzącym ze źródeł zwierzęcych.1 Mentagrophytes z wariantem mentagrophytes hodowano od naszego pacjenta i jest również klasyfikowany jako zoophilic dermatophyte.2 W obszernym przeglądzie historii naszego pacjenta nie stwierdzono kontaktu z żadnymi gryzoniami lub innymi zwierzęta, z wyjątkiem jego psa, i wyraźnie przypomniał sobie kontakt twarzą w twarz ze zmianą psa przed nadejściem własnej erupcji. Pacjentka powiedziała nam, że pies był leczony z powodu grzybicy (ale nie mamy wyników hodowli), i uważamy, że nasze założenie, że zakażenie tego człowieka zostało nabyte w bezpośrednim kontakcie ze skórą psa jest prawidłowe. .
W końcu szczekałybyśmy złe drzewo, gdybyśmy nie zgodzili się z opiniami ekspertów zarówno Barone a, jak i Kahna i Kahna. Ponieważ nie mamy doświadczenia w identyfikowaniu psów, zgłosiliśmy tylko to, co pacjent uznał za psa.
Dee Anna Glaser, MD
Centrum Nauk Medycznych Uniwersytetu Saint Louis, St. Louis, MO 63104
2 Referencje1. Harahap M, wyd. Diagnostyka i leczenie infekcji skórnych. Londyn: Blackwell Science, 1997: 341.
Google Scholar
2. Elewski BE. Skórne infekcje grzybicze. Nowy Jork: Igaku-Shoin, 1992: 35.
Google Scholar
Powołanie się na artykuł (1)
[hasła pokrewne: bikalutamid, dekstrometorfan, dekstran ]
[więcej w: empiria gniezno, bonifraci kraków, spomasz żary ]

0 thoughts on “Tinea Barbae: Man and Boxer”